Realizace

Realizace kompletační postupné linky

Na základě požadavku zákazníka jsme kompletně (tedy od samotného návrhu až po předávku) realizovali vývoj a výrobu linky, u které je za přesně definovaných postupů prováděna kompletace finálních produktů.

Jedná se o semi – automatickou výrobu, kde operátorky v prvním kroku ručně do upínek na karusel zakládají držáky, do kterých v další operaci orientovaně zasunují jehly. Tyto jsou následně po otočení karuselu opticky kamerou kontrolovány a v případě OK jsou dvoufázově zalepeny lepidlem za pomoci dávkovacích jednotek od Loctite. Následuje vytvrzení lepidla opětovná kamerová kontrola. V následujícím kroku je do jehly ručně zasunuta mandréna, která musí být vůči špičce jehly rovněž orientována. Jelikož se jedná o velmi malé průměry jehel a tedy ještě menší průměry mandrém, je nutné tyto operace provádět za použití zvětšovacích skel. Následně na samotný konec mandrény je nasazena plastová „čepička“ a tato je k mandréně vysokofrekvenčně zavařena.

Na dalším stroji v řadě jsou špičky jehel automaticky ohýbány na základě přesně definovaných parametrů. Rádius a výška ohybu musí být garantována ve velmi přísném tolerančním poli a výsledná hodnota je opět kamerou kontrována. Aby nedošlo k poškození jehly je každá okamžitě po dokončení operace opatřena ochrannou krytkou.

Jedná se o velmi sensitivní produkt, u kterého je nutno garantovat kvalitu všech dílčích kroků.

Zaujaly vás naše služby? Máte dotaz?

Napište nám a my vám rádi odpovíme.